PALADYUM TARIM BÖĞÜRTLEN

Paladyum Tarım böğürtlen yetiştiriciliği ve böğürtlen fidanı yetiştiriciliği konularında ar-ge faaliyetleri yürütmektedir.

BÖĞÜRTLEN HAKKINDA

Böğürtlen, gülgiller (Rosaceae) Rubus cinsini oluşturan familyasındandır.Fundalıklarda, çalılıklarda, bahçe çitlerinde, yol kenarlarında yetişir. Böğürtlenlerde çiçeklenme genellikle Mayıs ayında başlayıp Ağustos ayına kadar devam etmektedir. Haziran-eylül ayları arasında, beyazımsı veya pembemsi renkli çiçekler açan, yüksek boylu, çok senelik, dikenli ve çalı görünümünde bir bitkidir. Gövdeleri silindir şekilli, içi dolu, odunlu ve dikenli dallar, önce dik, sonra aşağı doğru kıvrılır. Yapraklar saplı, kenarları dişli, alt yüzeyleri tüylüdür. Meyve; birçok kısmı, meyvelerin biraraya gelmesiyle meydana gelmiş küre biçiminde bir birleşik meyvedir. Rengi önce yeşil, sonra kırmızı ve daha sonra olgunlukta siyahımtraktır.

iStock-510483812-scaled-1.jpg
2021
TEST SÜREÇLERİ
2022
RAPORLAMA
2023
İLK FİDANLARIN DİKİMİ

FİDANLARIMIZ YETİŞİYOR

Paladyum Tarım, meyve boyutu ve hastalıklara karşı dirençli, arzu edilen üretim zamanlamasına sahip böğürtlen üretimi için test süreçlerini sürdürmektedir.

Vizyonumuz gereği üretim faaliyetlerimiz, dünya pazarının standartlarına ve beklentilerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Doğru fidan çeşidini belirlemekle başlayan bu süreç, fidanların temini, yetiştirilmesi, bitki besleme ve hastalıklara karşı mücadele süreçleri ayrı ayrı detaylandırılmakta ve bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Test aşamalarında uygun görülen böğürtlen fidanlarının dikimleri başlamıştır. Bir sonraki sezon için alınacak ürünler, portföyümüze eklenecek ve büyüme planlarımıza uygun olarak yeni fidanlarla üstün nitelikli böğürtlen meyvelerimiz dünya pazarına sunulacaktır.

iStock-1092026508-scaled.jpg

BÖĞÜRTLEN TARİFLERİ

BÖĞÜRTLENLİ CHEESECAKE

BÖĞÜRTLEN

BÖĞÜRTLENLİ CHEESECAKE

Son yılların en sevilen tatlılarından biri olan cheesecake, farklı meyvelerle hazırlanır. Yulaflı bisküvi, labne peyniri, krem peynir ve böğürtlen sosu ile hazırlanan bu tatlı, kahvenin en lezzetli eşlikçisidir.

Read more
BÖĞÜRTLENLİ PANNA COTTA

BÖĞÜRTLEN

BÖĞÜRTLENLİ PANNA COTTA

İtalyan mutfağının en sevilen lezzetlerinden biri olan panna cotta, 'pişmiş krema' anlamına gelmektedir. Süt ve krema ile hazırlanan bu tatlı, hafif tadıyla herkesi kendine hayran bırakır.

Read more